Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - Caird Park Express Petrol

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (46)

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.40/L

    2 for £4

    £2.80

  • 0

    HARIBO Tangfastics Bag 175g

    175g · £5.71/kg

    £0.60 off

    £1.00

    £1.60

  • 0

    Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L

    5 for £5

    £1.60

  • 0

    Yazoo Banana Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L

    5 for £5

    £1.60

  • 0

    Babybel Mini Original Cheese 2 x 20g (40g)

    40g · £41.25/kg

    5 for £5

    £1.65

  • 0

    Butterkist Crunchy Toffee Popcorn 170g

    170g · £10.59/kg

    £0.65 off

    £1.80

    £2.45

  • 0

    Tropicana Original Orange with Juicy Bits 900ml

    900ml · £3.21/L

    £0.96 off

    £2.89

    £3.85

  • 0

    Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L

    2 for £10

    £8.00

  • 0

    Starbucks Frappuccino Coffee Drink 250ml

    250ml · £7.80/L

    £0.65 off

    £1.95

    £2.60

  • 0

    Swizzels An Assortment of Family Favourite Sweets 650g

    650g · £6.15/kg

    £1.65 off

    £4.00

    £5.65

  • 0

    Muller Corner Vanilla Yogurt Chocolate Balls 124g

    124g · £8.87/kg

    5 for £5

    £1.10

  • 0

    Asda Creamy Greek Style Yogurt 500g

    500g · £2.70/kg

    5 for £5

    £1.35

  • 0

    Graham's The Family Dairy Skyr Raspberry Icelandic Style Yogurt 150g

    150g · £7.00/kg

    5 for £5

    £1.05

  • 0

    Starbucks Indulgent Caramel Flavour Frappuccino Coffee Drink 250ml

    250ml · £7.80/L

    £0.65 off

    £1.95

    £2.60

  • 0

    Warburtons 6 Crumpets

    6pk · £0.13 each

    £0.26 off

    £0.79

    £1.05

  • 0

    Philadelphia Plain Cream Cheese-soft 165g

    165g · £12.97/kg

    £0.71 off

    £2.14

    £2.85

  • 0

    Asda 20 Tie Top Bin Bags 75 Litres

    20pk · £0.20 each

    £0.46 off

    £4.09

    £4.55

  • 0

    Diet Coke 500ml

    500ml · £5.10/L

    2 for £3.75

    £2.55

  • 0

    Graham's The Family Dairy Skyr Superberry Icelandic Style Yogurt 150g

    150g · £7.00/kg

    5 for £5

    £1.05

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar Cherry 500ml

    500ml · £5.00/L

    2 for £3.75

    £2.50

  • View all (46)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • The Happy Egg Co. 6 Free Range Eggs Medium

    6pk · £0.52 each
    £3.10
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £14.25/kg
    £5.70
  • Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Muller Corner Vanilla Yogurt Chocolate Balls 124g

    124g · £8.87/kg
    5 for £5
    £1.10
  • ASDA Grapes & Strawberries 90g

    90g · £17.78/kg
    £1.60
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)

    120g · £23.75/kg
    £2.85
  • Jake & Nayns' Loaded Naan Chicken Tikka 185g

    185g · £18.65/kg
    £3.45
  • Graham's The Family Dairy Cottage Cheese Natural 300g

    300g · £6.67/kg
    £2.00
  • Graham's The Family Dairy Unsalted Butter 250g

    250g · £12.40/kg
    £3.10
  • Asda Cream of Tomato Soup 600g

    600g · £3.75/kg
    £2.25
  • Warburtons Medium Sliced Wholemeal Bread 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Lurpak Butter Slightly Salted 200g

    200g · £16.25/kg
    £3.25
  • Asda Simply Ham on Soft White

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Asda Grated Mature British Cheddar 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Warburtons Original Seeded Batch Bread 800g

    800g · £3.00/kg
    £2.40
  • Ginsters Limited Edition Buffalo Chicken Pocket 100g

    100g · £19.00/kg
    £1.90
  • Grab It Chinese Chicken Stick 50g

    50g · £49.00/kg
    £2.45
  • Warburtons 6 Crumpets

    6pk · £0.13 each
    £0.26 off
    £0.79£1.05
  • Babybel Mini Original Cheese 2 x 20g (40g)

    40g · £41.25/kg
    5 for £5
    £1.65
  • Arla Protein Blueberry Yogurt 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)

    333g · £7.96/kg
    £2.65
  • Asda Chosen by You Greek Feta 200g

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Asda Creamy Greek Style Yogurt 500g

    500g · £2.70/kg
    5 for £5
    £1.35
  • The Gym Kitchen Greek Style Chicken Pasta 275g

    280g · £11.96/kg
    £3.35
  • Asda Mini Pork Pies 100g

    2pk · £0.83 each
    £1.65
  • Bio&Me Kefir Vanilla Yoghurt & Blueberry Granola 150g

    150g · £12.67/kg
    £1.90
  • Dairylea Cheese Slices 8 x 18.75g (150g)

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.00/kg
    £2.70

Deals You'll Love 💚

View all (6)
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150grams

    150g · £21.00/kg
    £3.15
  • Piriteze Hayfever & Allergy Antihistamine Tablets, 14s

    14pk · £0.54 each
    £7.50
  • Galaxy Minstrels Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 118g

    118g · £20.34/kg
    £2.40
  • Maltesers Milk Chocolate & Honeycomb Bites Bag 93g

    93g · £25.81/kg
    £2.40
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Chocolate 148 Gr

    150g · £19.00/kg
    £2.85
  • San Pellegrino Carbonated Natural Mineral Water 1L

    1L · £2.10/L
    £2.10

Best Sellers 📈

View all (18)
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Pokemon TCG Booster

    1pk · £5.45 each
    £5.45
  • Domestos Extended Germ-Kill Original Bleach 750ml

    750ml · £2.13/L
    £1.60
  • The Happy Egg Co. 6 Free Range Eggs Medium

    6pk · £0.52 each
    £3.10
  • Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
  • Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr

    114g · £24.56/kg
    £2.80
  • McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Nestle Pure Life Still Spring Water 12 x 50cl

    12pk · £0.53/L
    £3.15
  • Evian Still Natural Mineral Water 1.5L

    1.5L · £1.30/L
    £1.95
  • Coca-Cola Classic 8 x 330ml

    8pk · £2.78/L
    £7.35
  • Warburtons 6 Crumpets

    6pk · £0.13 each
    £0.26 off
    £0.79£1.05
  • Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Arla Protein Vanilla Yogurt 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Asda Whole Scottish Milk 4 Pints/2272ml

    2.27L · £0.86/L
    £1.95
  • Asda Scottish Milk Semi Skimmed 4 Pints/2272ml

    2.27L · £0.86/L
    £1.95
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L
    5 for £5
    £1.60
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 1L

    1L · £2.65/L
    £2.65
  • Yazoo Banana Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L
    5 for £5
    £1.60

🍬 The Sweet Shop 🍬

  • Maynards Bassetts Jelly Babies Candy 130g

    130g · £17.69/kg
    £2.30
  • Maynards Bassetts Wine Gums Candy 130g

    130g · £17.69/kg
    £2.30

In-Store Price Match

View all (4)
  • Piriteze Hayfever & Allergy Antihistamine Tablets, 14s

    14pk · £0.54 each
    £7.50
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Nestle Pure Life Still Spring Water 12 x 50cl

    12pk · £0.53/L
    £3.15
  • ASDA Pineapple 150g

    150g · £11.33/kg
    £1.70

Schools Out, Snacks In

View all (6)
  • Evian Natural Mineral Water 75cl

    750ml · £3.07/L
    2 for £4
    £2.30
  • Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)

    333g · £7.96/kg
    £2.65
  • Peperami Original Salami 22.5g

    22.5g · £73.33/kg
    £1.65
  • Babybel Mini Original Cheese 2 x 20g (40g)

    40g · £41.25/kg
    5 for £5
    £1.65
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g

    45g · £36.67/kg
    £1.65
  • Strings & Things Cheestrings Twin Pack 20g

    40g · £41.25/kg
    £1.65

Mix & Match 🛒

View all (31)
  • Patak's the Original Tikka Masala Cooking Sauce 450g

    450g · £6.56/kg
    2 for £5
    £2.95
  • Patak's The Original Korma Cooking Sauce 450g

    450g · £6.56/kg
    2 for £5
    £2.95
  • Patak's The Original Jalfrezi Cooking Sauce 450g

    450g · £6.56/kg
    2 for £5
    £2.95
  • Dolmio Tomato Sauce for Lasagne 450g

    450g · £6.89/kg
    2 for £5
    £3.10
  • Dolmio Creamy Sauce for Lasagne 440g

    440g · £7.05/kg
    2 for £5
    £3.10
  • Dolmio Original Sauce for Bolognese 450g

    450g · £6.89/kg
    2 for £5
    £3.10
  • Heinz Cream of Tomato Soup 400g

    400g · £5.25/kg
    3 for £4.65
    £2.10
  • Robinsons Orange 1L

    1L · £2.50/L
    £2.50
  • Robinsons Real Fruit Apple & Blackcurrant 1 Litre

    1L · £2.50/L
    £2.50
  • Coca-Cola Zero Sugar 2L

    2L · £1.40/L
    £2.80
  • Monster Energy Drink Ultra Rosa Zero Sugar 500ml

    500ml · £5.20/L
    2 for £3.75
    £2.60
  • Monster Energy Drink Ultra Strawberry Dreams Zero Sugar 500ml

    500ml · £5.20/L
    2 for £3.75
    £2.60
  • Oasis Citrus Punch 500ml

    500ml · £5.40/L
    2 for £3.75
    £2.70
  • Fanta Fruit Twist 500ml

    500ml · £5.10/L
    2 for £3.75
    £2.55
  • Dr Pepper 500ml

    500ml · £5.10/L
    2 for £3.75
    £2.55
  • Sprite 500ml

    500ml · £5.10/L
    2 for £3.75
    £2.55
  • Coca-Cola Zero Sugar Cherry 500ml

    500ml · £5.00/L
    2 for £3.75
    £2.50
  • Dr Pepper Zero 500ml

    500ml · £5.10/L
    2 for £3.75
    £2.55
  • Robinsons Raspberry & Apple 500ml

    500ml · £4.60/L
    2 for £3.75
    £2.30
  • Pepsi Max 500ml

    500ml · £4.80/L
    2 for £3.75
    £2.40

Life in the Express Lane 💚🚀

View all (4)
  • Heinz Mix & Match

    1pk · £4.65 each
    £4.65
  • Meal Deal

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Premium Meal Deal

    1pk · £6.00 each
    £6.00

Shop by category

  • Fruit
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Asda Express - Caird Park Express Petrol

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo